Próbują zniesławić

13-10-2022

Wysyłamy pismo o zaprzestanie naruszania dóbr osobistych

Niektórzy, nie mając innych argumentów, próbują nas ochlapać błotem. Tak było w przypadku stron internetowych demotywatory.pl oraz PortalKujawski.pl, które nieuczciwie i w sposób oszczerczy powiązały Norymbergę 2.0 z rzekomymi nadużyciami finansowymi w niemieckiej organizacji Corona Ausschuss. Musimy zareagować, bo ktoś mógłby pomyśleć, że coś jest na rzeczy. Dlatego Fundacja Polskie Veto – prawny operator projektu Norymberga 2.0 – wysłała obydwu mediom internetowym wezwanie do zaprzestania naruszania naszych dóbr osobistych.

Nie mamy wątpliwości, że wynik interwencji prawnej może być tylko pozytywny, ale nasuwa się też uwaga ogólna, wykraczająca poza te przypadki. Argumenty, które gromadzimy w ramach naszej działalności przeciwko twórcom opresyjnego sanitaryzmu mają w zdecydowanej większości charakter naukowy i to na najwyższym poziomie standardów badawczych – nierzadko są one dodatkowo wzmocnione powagą sądu. Tak się stało w przypadku sędziego Marka Pittmana z Teksasu, który nakazał Pfizerowi opublikowanie dokumentacji badań nad jego preparatami (piszemy o tym zresztą w 3. numerze Zeszytów Norymberskich).

Warto przypomnieć, że nauka i dowody opierają się wyłącznie na logice, a nie na indywidualnych cechach dowodzącego.       

Piotr Heszen  

Newsletter

Jeśli podzielisz się z nami swoim adresem e-mail, co jakiś czas otrzymasz od nas zwięzłą wiadomość z najnowszymi informacjami o naszym projekcie.

Norymberga 2.0
Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi.
-Edmund Burke, filozof, polityk, krytyk rewolucji francuskiej