Szampański nastrój łamiącego prawo

10-06-2022

3 czerwca 2022 r. nasza delegacja złożyła w imieniu posła RP Grzegorza Brauna zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza Szumowskiego, dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii, w związku z nieudzieleniem przez niego odpowiedzi na pismo pozostawione w trybie interwencji poselskiej.

Osobista interwencja posła Grzegorza Brauna w Narodowym Instytucie Kardiologii, u  byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odbyła się 1 marca 2022 r. Odbiła się ona dość głośnym echem z uwagi na nietypowe zachowanie min. Szumowskiego, który zdawał się być podczas pracy w iście… szampańskim nastroju. Wygląda na to, że jest w nim nadal. Nasi koledzy jednak nie odpuszczą… Na zdjęciu Adam Kania koordynator projektu Norymberga 2.0 i Natalia Mehlich sekretarz projektu przed, miejmy nadzieję, trzeźwiącym urzędnika państwowego Łukasza Szumowskiego aktem zawiadomienia o kolejnej możliwości złamania przez niego polskiego prawa.

 

Piotr Heszen

Newsletter

Jeśli podzielisz się z nami swoim adresem e-mail, co jakiś czas otrzymasz od nas zwięzłą wiadomość z najnowszymi informacjami o naszym projekcie.

Norymberga 2.0
Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi.
-Edmund Burke, filozof, polityk, krytyk rewolucji francuskiej