Niech żadna ofiara operacji „Covid-19” nie pozostanie sama!

25-04-2022

25 kwietnia 2022 r. nastąpiła druga odsłona teatrzyku o nazwie: rozprawa dyscyplinarna przeciwko Małgorzacie Chodkowskiej, nauczycielce i bibliotekarce z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie.

Pani Małgosia obwiniana jest o „niemanie maseczki” na terenie szkoły, w której pracowała – pracowała, bo obecnie zawieszono możliwość wykonywania przez nią zawodowych obowiązków. Wcześniej przez wiele miesięcy (od maja 2021 r.) nie była wpuszczana do szkoły z powodu odmowy zastosowania się do wymogów restrykcji, nazywanych przewrotnie „sanitarnymi”. Grozi jej zwolnienie z pracy.

Oskarżenie przeciwko nauczycielce wniosła lubelska kurator Teresa Misiuk, osoba z nadania min. Przemysława Czarnka.

Groteskowości całej sprawie nadaje fakt, że aktualnie władza wycofała się chyłkiem z obowiązku zamaskowania w przestrzeni publicznej. Jednakże nad groteskowością dominuje tragizm widoczny wyraźnie w obliczu choćby jednego faktu: wzrostu o 30-40% zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży w sezonie niszczenia naszej psychiki poprzez operację „Covid-19”.

Posiedzenie dyscyplinarne dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim przeciwko Pani Małgosi odbyło się pod przewodnictwem Zbigniewa Niderli. Mamy nadzieję, że Wysoka Komisja rozpozna prawdziwy charakter mechanizmów uruchomionych przeciwko normalnym ludziom, w tym przeciwko obwinianej bibliotekarce – tym bardziej, że w skład Komisji wchodzą wyłącznie nauczyciele. Na pewno zadają sobie pytanie: jaka nauka płynie z tego wszystkiego dla dzieci, które są przecież przyszłością świata? Termin kolejnej rozprawy dyscyplinarnej został wyznaczony na 16 maja 2022 r. Wierzymy, że zakończy on okres szykan wobec Małgorzaty Chodkowskiej.

25 kwietnia zjawiliśmy się pod siedzibą Kuratorium Oświaty w Lublinie, by wesprzeć Małgorzatę Chodkowską. To jest najważniejsze: niech żadna ofiara operacji „Covid-19” nie pozostanie sama! Obecny był poseł Grzegorz Braun w trybie interwencji poselskiej, prof. Mirosław Piotrowski, prof. Ryszard Zajączkowski reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, mec. Michał Molenda z Niezależnego Związku Zawodowego „Wolność i Godność” – pełnomocnik prawny Małgorzaty Chodkowskiej, Adam Kania – koordynator naszego projektu Norymberga 2.0, Agnieszka Pawlik-Regulska prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”, por. Jakub Kuśpit prezes Stowarzyszenia Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń, radny powiatu krasnostawskiego Bogusław Domański, stawił się także sądzony dyscyplinarnie nauczyciel Andrzej Michniewicz, który wolał prowadzić lekcję wychowania fizycznego w formie spaceru po świeżym powietrzu niż przez internet (!) – i wielu innych.

Zapraszamy wszystkich, by wyrazili poparcie dla Pani Małgosi, gromadząc się tłumnie przed lubelskim Kuratorium Oświaty 16 maja 2022 r. o godz. 9.30.

             

                                                                                                                                  Piotr Heszen

Newsletter

Jeśli podzielisz się z nami swoim adresem e-mail, co jakiś czas otrzymasz od nas zwięzłą wiadomość z najnowszymi informacjami o naszym projekcie.

Norymberga 2.0
Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi.
-Edmund Burke, filozof, polityk, krytyk rewolucji francuskiej